HaberlerSAP Kalite Ödüllerinde Altın Madalya SAP TPM Projesiyle Sütaş’ın
 
 
 
Haberler  
Vira Servis Saha Uygulaması Türkiye’nin En Büyük SAP S / 4 HANA Migration Projesini Conversion Metodolojisiyle Vestel Pazarlama’da Canlıya Aldık Flormar, Dijital Dönüşüm Projesine Vektora ile Başlıyor Vektora, Kale Grubu şirketlerinde SAP ERP Projesine Başlıyor Vektora, Gelişimine Hızla Devam Ediyor Vektora, SAP FORUM İstanbul'da VEKTORA, SAP S/4HANA Çözümünü Enerji Sektöründe de Başarıyla Tamamladı, ENDA ENERJİ Artık SAP Kullanıyor Vektora AR-GE MERKEZİ Oldu ! Vektora’nın Kalitesi Belgelendi ! Azerbaycan’daki İlk S/4HANA Projesi Canlıya Geçti Kızılay Kurumsal Kaynak Planlaması Otomasyon Projesi Hayata Geçiyor Vektora, SAP Forum Ankara’daydı Vektora'dan Enerji Sektöründe SAP ERP Projesi Vektora’dan Azerbaycan’da Kapsamlı SAP Projesi VESTEL KAFE VESTO SAP Business One Projemiz Canlı Kullanımda! İK Çözümleri Konferansı Gerçekleşti Vektora, SAP Forum İstanbul'da Fabrikasıyla IoT Deneyimi Sundu Yılın Veri Madenciliği Projesi Ödülü, Vestel'in! KORTEKS SAP BPC Projemiz Canlı Kullanımda Nesnelerin İnterneti (IOT) ve SAP Teknolojisi Buluşuyor
 
SAP Kalite Ödüllerinde Altın Madalya SAP TPM Projesiyle Sütaş’ın
22 Ekim 2015

Her yıl SAP Global tarafından SAP çözümlerinin en iyi şekilde implementasyonunu gerçekleştirmiş SAP müşterilerine verilen SAP Kalite Ödülleri (SAP Quality Awards) sahiplerini buldu. Bu yıl EMEA bölgesinde altın madalyayı VEKTORA'nın deneyimli CRM/TPM kadrosu ve SAP Servis işbirliğiyle Eylül 2013 ve Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen SAP TPM projesiyle, Türkiye’de süt ürünleri sektörünün en sevilen ve lider markası Sütaş kazandı.

Oldukça detaylı ve kapsamlı bir başvuru süreci ve jüri sunumu sonrasında 3 farklı kategoride 20 firmanın projeleri ile yarıştığı SAP Kalite Ödülleri İş Dönüşümü (Business Transformation) Kategorisinde altın madalyaya tüm projeler içerisinde Sütaş SAP TPM projesi layık görüldü.

Kapsamında SAP’nin Ticari Promosyon Yönetimi (SAP Trade Promotion Management – TPM) modülündeki ticari bütçe, promosyon planlama ve promosyon hak edişleri yer alan projede Vektora’nın deneyimli CRM/TPM kadrosu, SAP ve Sütaş Ticari pazarlama, finans ve satış birimleri birlikte çalıştı.

Vektora SAP CRM Uygulamaları Müdürü ve Sütaş SAP TPM proje yöneticisi Mehmet Nizamoğlu Vektora’nın CRM/TPM alanındaki başarısını taçlandıran ödül ile ilgili şunları kaydetti:

“Biliyorsunuz süt ve süt ürünleri sektörü Türkiye’nin en rekabetçi pazarlarından bir tanesi. Bu sektörde yer alan firmaların kaynaklarını verimli kullanması gerekiyor. Bütçelerinde önemli bir kalem olan alışverişçi promosyonları ve ticari pazarlama harcamalarının özellikle büyüyen organize kanallarda daha etkin kullanımı firmalar arasında fark yaratıyor. Sütaş, hem müşteri sözleşmeleri hem de dönemsel alışverişçi promosyonlarını merkezi olarak yönetmek için SAP TPM ürününü seçti. Öncesinde excel ve e-maillerle yönetilen bir süreçten tanımlanan kurallarla işleyişi yönetmek Sütaş organizasyonu adına büyük bir değişim demekti. Dile kolay, 400'ün üzerinde çalışanın günlük hayatını değiştiren bir uygulama devreye alındı. Sütaş’ın bu değişimi yaşarken ortaya koyduğu cesareti takdir ediyor ve bu yolda Vektora’ya güvendikleri için teşekkür ediyoruz.”

SÜTAŞ SAP TPM ile Nasıl Bir Dönüşüm Yaşadı?

Sütaş, SAP TPM projesi öncesinde fon yönetiminin SAP sistemi dışında yapılmasından dolayı plan ve bütçe karşılaştırmalarında büyüyen organizasyon yapısı sebebiyle daha iyi kontrol mekanizmaları kurabilmek için SAP Ticari Fon Yönetimi standart süreçlerinden yararlanarak bütçelerini departmanlara ayırdı. Buna ek olarak daha önce manuel olarak güncellenen bütçelerin özel geliştirmelerle satışlara bağlı olarak otomatik olarak güncellenmesi ve promosyon bütçelerini daha verimli kullanılması sağlandı. 

Sütaş için SAP TPM’in standart kapasitesi genişletilerek bütçe atama, promosyon planlama ve talep uygulama döngüsünde detaylandırılmış bir onay süreci inşa edildi. Sütaş’ta tüm talep ve onaylar merkezi olarak yönetilebilir hale getirildi ve bu durum organizasyon birimleri arasındaki süreç akışlarına yardımcı oldu. Sütaş, proje sonucunda tek platform ile kısa ve uzun dönem promosyonları onay prosedürleriyle yönetebilir hale geldi.

 Sütaş, promosyon döngüsünde gelecek promosyonlarını tarihsel verileri kullanarak planlayabilir hale geldi. Bunun gerçekleşmesi Sütaş’ın promosyon maliyetlerini daha iyi tahmin etmesini sağladı. Proje ile Sütaş'ın geçmiş dönem promosyonları ile müşteri maliyetini daha iyi hesaplayıp, doğru müşterilere daha karlı promosyonlar planlayabilmesi yolunda önemli kazanımlar elde edildi.

 

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım