Başarı HikayeleriSilverline SAP TRM Başarı Hikayesi
Başarı Hikayeleri  
Ortadoğu Rulman Sanayi S/4HANA Başarı Hikayesi VLE Elektronik, SAP ERP Projesi ile Daha Hızlı ve Verimli İş Süreçlerine Sahip Oldu Zorlu Holding - Boyner Holding - HepsiBurada Başarı Hikayeleri - Video Zorlu Holding BPC Başarı Hikayesi - Video Hepsiburada BW on HANA Başarı Hikayesi - Video Boyner Holding SAP RE Başarı Hikayesi - Video Hepsiburada.com BW On HANA Başarı Hikayesi ETİ BW On HANA Başarı Hikayesi KARDEM TEKSTİL SAP BW/BO-BI Başarı Hikayesi Silverline SAP TRM Başarı Hikayesi Çilek Mobilya SAP BPC Başarı Hikayesi Vestel SAP BW on Hana/BO-BI Başarı Hikayesi Hepsiburada.com SAP BW/BO-BI Başarı Hikayesi Çilek Mobilya BW-BO Başarı Hikayesi
 
Silverline SAP TRM Başarı Hikayesi
14 Ağustos 2014

SİLVERLİNE SAP İLE DAHA HIZLI VE VERİMLİ KARARLARA ULAŞTI

"Çok olumlu ve verimli bir proje oldu. Belirlenen plan çerçevesinde ilerlenerek herhangi bir gecikme yaşanmadan belirlenen hedefler doğrultusunda tamamlandı.SAP gelişmekte ve belli bir boyutun üzerindeki şirketlerin olmazsa olmazı durumunda, tüm süreçlerin tek bir sistemden yönetimi için çok verimli olmaktadır.Yeni eklenmesi planlanan veya değişen süreçler için ekosistemi içinde her zaman yeni çözümler bulunabilmektedir."

Halit Özay Özcan, Silverline İş Geliştirme Müdür Yardımcısı

 

Bu projeye neden ihtiyaç duydunuz? Projeyle ilgili hedefleriniz nelerdir?

Her sene büyüyen ve gelişen grubumuzun, değişkenlik gösteren ekonomik verilere karşı hızlı ve verimli bir şekilde tepki verebilmesi için yapılan tüm işlemlerin bir çatı altında toplanması için böyle bir projeye ihtiyaç duyulmuştur.

Proje hedefimiz, tüm finansal süreçlerin sadece veri giriş olarak değil verinin işlenmesi, yorumlanması ve alınacak mali pozisyonlar için temel oluşturacak bir sistemin kurulmasıdır.

Bu kapsamda nakit akışlarının, kredi ve döviz hesapların ve durumlarının anlık takibi sağlanacaktır.

SAP’yi tercih etme nedenlerinizi aktarır mısınız?

Grubumuzun hedefi sektöründe lider konuma gelmektir. Bu hedef için grup altyapısının her zaman en ileri teknoloji ürünler ile hazır olması ve bu sayede diğer sektör firmalarından bir adım önde olması istenmektedir. Bu kapsamda ERP sektörünün lideri ve en iyi programı olarak gördüğümüz SAP  yazılımını tercih ettik. Bir önceki ERP yazılımızda yapamadığımız ve kurgulayamadığımız süreçleri SAP ile yapabileceğimizi gördük.

Projede hizmet sunan SAP iş ortağını tercih etme nedenlerinizi aktarır mısınız?

SAP iş ortağında yer alan danışman arkadaşların deneyimleri ve önceki projelerinin sonuçlarının çok olumlu olması nedeni ile tercih ettik.

Projede hangi ürün ve çözümler kullanıldı?

SAP TRM ürünü ile Para piyasaları (Mevduatlar – Krediler) , döviz işlemleri, menkul kıymetler ve nakit yönetimi çözümleri kullanıldı.

Proje kurumunuza ne gibi faydalar sağladı/sağlayacak?

Finans departmanımızın grubumuzun mali varlıkları üzerindeki yönetimini ve kontrolünü artırarak, daha verimli ve hızlı kararlar almasını sağlayacaktır.

İlerleyen dönemlerde projenin gelişimi için ne tür yenilikler düşünüyorsunuz?

BW-BO sistemin üzerinde oluşturulacak dashboard ve benzeri raporlar ile yönetim seviyesinde verilerin erişiminin sağlanmasını düşünmekteyiz.

Silverline Hakkında

1994 yılında Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde kuruluş çalışmaları başlayan Silverline genç, dinamikve deneyimli kadrosundan aldığı güçle kısa sürede üretime başlamıştır. Türkiye piyasasında,92 adet bölge temsilciliği kanalıyla ulaştığı 450’den fazla tali bayi ağı ile satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektörel liderliği desteklemek amacıyla 170 adet yetkili servis, satış sonrası hizmet kalitesi konusunda çalışmaktadır. Dünya piyasasında da Rusya, Almanya, İngiltere, Yunanistan başta olmak üzere Kazakistan,Lübnan, Libya, Norveç, Bulgaristan, Letonya, Azerbaycan, İsrail, Litvanya, Kıbrıs ve Avustralya gibi ülkelere ihracat yaparak önemli bir yer edinen Silverline müşteri portföyünü daha da genişletme hedefindedir. 

Başarı hikayesinin yayınlanmış haline buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım