SAP Çözümleri
 
 
Kalite Yönetimi (QM)

İşletmelerin müşteri odaklı yaklaşımı beraberinde kaliteli olma zorunluğunu getirmektedir. Satınalmadan üretime, fason imalattan sevkiyata, numune kontrollerinden iadelere kadar birçok noktada kalite kontrol birimleri kurularak müşterilere en iyi hizmeti sunmak amaçlanmaktadır. Kalite Yönetimi modülü birçok süreçle ilintili yapısı nedeniyle diğer modüllerle entegre çalışmaktadır.

Malzeme Yönetimi ile satınalmada kalite denetimi yapılır. Üretim Planlama’da üretim siparişlerinin onayı ile ortaya çıkan ürünlerin iş planlarına uygunluğu denetlenir. Satış ve Dağıtım ile müşteriye özgü gereksinimler belirlenir ve Maliyet Muhasebesi ile siparişlerinin muhasebeleştirme süreci denetlenir.

Diğer bir yönüylede SAP Kalite Yönetimi, işletmelerin devletin yasa ve tüzüklerde belirtilen kalite standartlarına uyma süreçlerini de içermektedir. SAP Kalite Yönetimi modülü ile resmi evraklar ve şirket içi kontrol evrakları sistem içinde muhafaza ve takip edilir. Raporlarla sunulan; temel kalite kontrol istatistikleri, müşteri şikayetleri, sertifikalar, denetleme faaliyetleri, üretim içi hatalar ile gelecekte ortaya çıkabilecek hatalar önlenir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım