Microsoft Çözümleri
 
 
Entegrasyon Çözümleri

Entegrasyon, kelime anlamı olarak, birbirlerinden bağımsız çalışan sistemlerin birleştirilerek bir arada çalışmalarını sağlamaktır. Bilgi teknolojileri alanında entegrasyon denildiğinde ise farklı yapılardaki kurumsal uygulamaları birleştirmeye yarayan, süreçlerin yapıdan bağımsız kullanılmasını mümkün kılan bir çeşit yazılım olarak tanımlanabilir.

İşletmeler, birçok farklı kurumsal uygulamayı bir arada kullanmaktadırlar. Sıklıkla kullanılan stok kontrolü ve tedarik zinciri yönetim uygulamaları, müşteri yönetimi uygulamaları, satın alma, satış, personel sistemleri gibi uygulamalar genellikle farklı teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş, farklı bilgileri yöneten sistemlerdir ve birbirleriyle iletişim kuramadıkları için bu sistemler arasında veri veya süreç paylaşımı yapılamamaktadır. Bu farklı kurumsal uygulamalar, kullanım ara yüzü üzerinden, veritabanları üzerinden, fonksiyon çağrısı üzerinden birbirleriyle entegre edilerek operasyonel performans arttırılmakta, maliyet düşürülmekte, sistemler arasında gerçek zamanlı bilgi paylaşımı sağlanarak bilgi bütünlüğü korunmaktadır.

Entegrasyon uygulamaları, işletmelerin sadece kendi içlerindeki süreçlerde değil çevre sistemlerle bütünleşmesini de sağlamaktadır. İşletmeler, doğaları gereği çevresi ile sürekli iletişim halinde bulunan açık yapılardır; müşteriler ile e-ticaret üzerinden, tedarikçilerle B2B (Business to Business) sistemleri üzerinden, bankalar ile özel yazılımları üzerinden sağlanacak entegrasyon ile zaman, maliyet ve hizmet kalitesinin artması sağlanmakta ve hızla değişen çevre şartlarına hızlı tepki verecek esnek bir yapı oluşturulmaktadır.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım