EDI Çözümleri

EDI Nedir?

Elektronik Veri Değişimi (EDI), iş süreçlerinde kullanılan kağıt belgelerin elektronik ortamda değiştirilmesini sağlayan bir platformdur. EDI ile organizasyonlar arası bilgi paylaşma ve değişim yeteneğine sahip olan bir iletişim paketi kullanılarak, bir bilgisayar ve diğeri arasında elektronik olarak bilgi değişimleri yapılır.

VEKTORA EDI çözümleri

Vektora, EDI çözümlerini SAP ERP kullanan firmalar için geliştirilmiştir. Özellikle otomotiv ve FMCG sektöründe gerçekleştirdiği EDI çözümlerini, SAP’nin sistemler arası entegrasyon platformu olan  PO (Process Orchestration) üzerinde geliştirilmiştir.

Vektora, EDI’ın EDIFACT, EANCOM  ve ODETTE standartlarında farklı çözümler geliştirmiştir.

Avantajları:

Kurumsal belgelerin gerçek zamanlı ve güvenli iletimi

Tüm iş ortakları için ortak veri değişimi

Maksimum veri güvenliği ve kullanılabilirlik

Tüm işlemlerin izlenebilmesi yeteneği

Sektörler ve ülkeler arası kullanılabilirlik (özellikle otomotiv ve hızlı tüketim)

Fonksiyonları:

Müşteri ve tedarikçileriyle sürekli veri alışverişi yapan firmaların sipariş, stok, teslimat, fatura bilgilsi gibi sürekli ve büyük hacimlerdeki  veri akışının  dijital ortamda hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Vektora EDI çözümleri, aşağıdaki fonksiyonları içermektedir.

Satış siparişi alma

Sipariş değişikliği alma

Sipariş teyidi gönderme

Fatura bilgisi gönderme

 

REFERANSLAR

Vektora Türkiye'nin en büyük rulman üreticisi ORTADOĞU RULMAN SANAYİ ve Ortadoğu'nun en büyük distribütorlerinden olan IOTCO bünyesinde EDI çözümlerinin implementasyonunu gerçekleştirmiştir. Halen EDI desteği devam etmekte olan FMCG ve Otomotiv sektörlerindeki önemli firmaların yanı sıra Vektora, tüm sektörler için özelleştirilmiş EDI çözümleri sunmaktadır.

Detaylı bilgi ve toplantı talepleriniz için sayfadaki iletişim formunu doldurabilir veya bizi 0212 274 41 45 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım