SAP Çözümleri
 
 
Çilek Mobilya SAP BPC Projesi

ÇİLEK MOBİLYA ENTEGRE BÜTÇELEME PLATFORMU İLE BİLGİ BİRLİĞİNE KAVUŞTU

"BPC ProjesiSAP kullanmaya başladığımız günden bu güne tüm operasyonlarımızı SAP çözümleri üzerinden yürütme kararımızı adım adım uygulamaya soktuğumuzun göstergesidir. Gelecek dönemde yapacağımız projeler yine SAP merkezli olacaktır. SAP ECC, BW ve BPC arasındaki entegrasyon sayesinde veri akışının kesintisiz olması, farklı senaryoların sistem üzerinde istenilen şeklide yürütülebilmesi projenin başlangıcında koyduğumuz hedeflerimize hızlı bir şekilde ulaşacağımızın göstergesidir."

Sezer SELİM, Çilek Mobilya Bilgi Teknolojileri Müdürü

 

Bu projeye neden ihtiyaç duydunuz? Projeyle ilgili hedefleriniz nelerdir?

On yıl önce başladığımız çalışmalarımız sonucu oturmuş bir bütçe kültürümüz oluştu. BPC öncesi bütçe çalışmalarımızı değişik, birbiri ile tam entegre olamamış sistemler üzerinde ve kişiye bağlı yürütmek zorundaydık. Mevcut SAP ECC ile tam entegre olarak çalışacağından yaptığımız orta vadeli proje planımızda bütçe için SAP BPC kullanılması kararlaştırmıştık.
Proje hedeflerimiz ;BPC projesi öncesi canlıya geçtiğimiz BW-BO projesindeki raporlara, bütçe çıktılarını BPC üzerinden sağlanacak verileri entegre etmek, kişiden bağımsız tüm bölümlerin bütçe çalışması içinde aktif rol oynamasını sağlamak. Alternatif bütçeler oluşturarak geleceği planlarken daha doğru adımlar atmamıza sağlayacak karar mekanizmalarını hareket geçirmek.

SAP’yi tercih etme nedenlerinizi aktarır mısınız?

Bebek, çocuk ve gençler için tasarladığı inovatif ürünlerin yanı sıra dijital ortamlardaki inovatif yatırımlarla verimliliği artırmayı amaçlıyoruz.
Her alanda yenilik peşinde koşmaktayız. Artan iş hacmi ve küresel boyutlara ulaşan hedeflerimizi destekleyecek en uygun teknoloji çözümü olarak ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) ve Finansal konularda dünya lideri olması, Türkiye’de destek alınacak birçok danışmanlık firmasının olması, gelecek vizyonumuzu değerlendirdiğimizde bize en uygun çözümleri bünyesinde bulundurduğundan SAP’yi seçtik. Dolayısıyla biz Çilek olarak yeni teknolojileri ve dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek ve bu anlamda çeşitli işbirlikleri kurarak şu anda dünyada akım haline gelmiş ve Türkiye’de de büyüyen alanlarda dijital yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Projede hizmet sunan SAP iş ortağınıtercih etme nedenlerinizi aktarır mısınız?

Türkiye’de destek alınacak birçok SAP danışmanlık firmasının olmasına karşın BPC konusunda yaptıkları başarılı projeler, bu konuda bünyesinde bulundurduğu uzman ekipleri, Turquality’ye tabi firma olması, talepleri en iyi şekilde anlayıp uygulaması, tecrübelerini bize aktarmalarından dolayı Vektora’yı proje danışmanı olarak seçtik.

Projede hangi ürün ve çözümler kullanıldı?

SAP BPC 10,  datanın çekilmesi ve toplanması için BW, ihtiyaçlar doğrultusunda BO Webi raporlama kullanılmıştır.

Proje kurumunuza ne gibi faydalar sağladı/sağlayacak?

• BPC projesi sayesinde değişik sistemlerde yürütülen bütçe çalışmalarının, kullandıkları SAP ECC ile tam uyum içinde daha doğru veriler ile çalışması
• Bütçe hazırlama sürecinin kısalması sonucu karar alma noktasında, yöneticilerin analize daha fazla zaman ayırabilmesi
• Çok fazla senaryo deneyiminin sistemden yapılabilir hale gelmesi
• BO rapor analizlerinde BPC’den gelecek veriler sayesinde karar alıcıların daha hızlı ve doğru sonuca ulaşmalarının sağlanması
• Çilek Mobilya içinde tek bütçeleme platformu olacağı için bilgi birliğinin oluşması

İlerleyen dönemlerde projenin gelişimi için ne tür yenilikler düşünüyorsunuz?

Uzun vadeli planlama çalışmalarının SAP BPC üzerinde modellenmesini ve fiili bütçe karşılaştırmalarını BW üzerinde toplayarak BO webi üzerinde raporlamak, projenin ilerleyen dönemdeki hedefidir.

Çilek Mobilya Hakkında

Belirli bir yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren ilk markalardan olan Çilek Mobilya, bebek, çocuk ve gençler için temalı yaşam alanları sunuyor. Tüm dünyada franchise modeliyle genişleyerek uluslararası bir firma olma yolunda hızla ilerleyen firma, bugün toplam 5 kıtada, 66 ülkede 444 satış noktasına, 2.000 çalışana, 60.000 m2 satış alanına sahiptir.

Başarı hikayesinin yayınlanmış haline buradan ulaşabilirsiniz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gönder
 
İLETİŞİM FORMU
Talebinizi İletin,
Size Hemen Yardımcı Olalım